Quickfind Code: 1935040 SKU: PEA800QAS
This product is no longer available.
Details & Dimensions
  • Modern 45mm profile quadrant non slip shower tray in white
  • Stone resin construction provides heat retention and a strong base
  • Requires a 90mm waste for installation, allowing you to choose your desired colour.
  • Non slip tested in accordance to British Standards and UK slip resistance guidelines
  • 10 year warranty - resistant to stains, dents, and scratches
10 Year Warranty
click
Still need help?
For help finding something similar, just give us a call on 0871 244 0935*
* Calls cost 13p per min plus your network access charge
800mm Anti-Slip Quadrant Shower Tray 45mm - White Acrylic Stone Resin - Pearl
Out of stock
Product Description
90mm waste required-corner waste position for a pleasant showering experience, for more information about this tray please see our dimensions and specifications section.
    • Modern Anti-Slip 45mm profile white quadrant shower tray ideal for a shower enclosure