Quickfind Code: 1875518 SKU: MILOSGW607X440
Details & Dimensions
  • Curved D-shape wall-hung basin
  • Perfect for a cloakroom or en-suite bathroom
  • Has a ready-made tap hole on a small ledge
  • Made from high-quality, durable white ceramic
  • Includes a 5-year guarantee for your assurance
click
White Round Wall Hung Basin 607mm - Milos
Product Description
Features we love
All about me
Need to know
  • Overall dimensions: H166 x W607 x D440 mm
  • Total weight: 14.5kg
  • Water capacity: 6 litres
  • Type: Wall Hung
  • Style: Modern
  • Shape: Curved
  • Colour: White
  • Finish: Gloss
  • Material: High-grade ceramic
  • Tap holes: 1
  • Tap type required: Mono basin mixer
  • Waste required: Slotted
  • Not included: Tap and waste, sold separately
  • Fittings included: Yes
  • Assembly required: No
  • Guarantee: 5 years
Dimensions & Specification
Dimensions & Weight
Depth (mm) 440mm
Height (mm) 166mm
Width (mm) 607mm